Štátne, politické, súkromné...?

Autor: Mária Kohutiarová | 18.5.2010 o 23:12 | Karma článku: 12,63 | Prečítané:  1669x

Docestovala mi cez víkend mama. Nie je to už každý deň, a tak si to pekne užívame všetci - nalepení na nej od najväčšieho po najmenších. Medzitým som trošku dávala do poriadku jej veci, ktoré nestihla pre nával objatí dať na miesto.

Naraz pozerám ako obarená - zo stola spomedzi maminej šatky na krk a iných drobností na mňa zíza skratka slotostrany.

Svoju mamu poznám ako staré topánky a je mi jasné, že to nie je jej maslo.

A naozaj nie - keď odhrniem šatku, zisťujem, že na mňa máva krídlami orol a spod neho vyčnieva trochu hanblivo mamin cestovný lístok, zastrčený do puzdierka papierového obalu.

Nesiem to ukázať mame - je z toho prekvapená rovnako ako ja. Obal na lístok jej vraj pridala pokladníčka na stanici.

Neviem, či železnice pravidelne poskytujú svojim cestujúcim takýto luxus v podobe obalu na cestovný lístok z kvalitného kriedového papiera. Ale nech - len aby aj ostané služby tomu zodpovedali.

Viac ma škrie iné.

Železnice sú štátny podnik, a každoročne sa trúbi do sveta, akú majú sekeru a ako ich štát dotuje zo zmilovania z našich a teda aj mojich peňazí.

Je jasné, že práve tie isté železnice by sa mali čo najviac snažiť prihrabnúť nejaké to euro prostredníctvom legálnych možností - teda aj cez reklamu. (I keď ideálnejšie by to bolo cez pragmatickejšie riadenie, o čom radoví zamestnanci železníc vedia rozprávať celé state.)

Ale - keďže sú tieto železnice štátny podnik a dokrmujú ich z našich peňazí, príde mi totálne neetické, aby sa v štátnom podniku objavila verejne dostupná reklama na jednu politickú stranu, čo ako zazobanú.

Je mi jedno, či sú šumy o prepojení SNS a železníc pravdivé alebo nie a kam vlastne nitky tohto puzdra na cestovný lístok s trikolórou a chvastúnskym textom SNS vedú.

Ak totiž bude precedens takýto, tak potom môžem pomaly očakávať, že mi príde z Daňového riaditeľstva či štátnej nemocnice papier o hocičom s reklamou tej strany, ktorá si tam nájde cestičku...

Ja viem, jednoduchá robotička - nedá sa tomu uniknúť a marketingový záber je neuveriteľne veľký.

Ako daňový poplatník a tak trochu teda aj správca peňazí, ktoré sa točia v štátnych kolosoch si neželám, aby sa spájali s predvolebnou reklamou.

Čo je štátne, nech ostane apolitické a nestranné.

Aj keby motyka vystrelila a musela by som sa nebodaj dívať na žilinského Jana ako na šéfa parlamentu.

A basta!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kočner a Rusko do väzby nepôjdu, rozhodol súd

Špecializovaný trestný súd v sobotu viac ako osem hodín rozhodoval tom, či budú Kočner a Rusko stíhaní vo väzbe.


Už ste čítali?