Nevezmeš meno puberty nadarmo

Autor: Mária Kohutiarová | 5.5.2010 o 13:03 | (upravené 5.5.2010 o 13:18) Karma článku: 9,23 | Prečítané:  2211x

Nálada pokleslá, čas pokročilý, výsledok mizivý, optimizmus žiadny. V hlave sa mi pripomína výrok ktoréhosi amerikánskeho veľčloveka o šiestich teóriach výchovy, ktoré parádne spľasli na počet nula, keď mal... šesť detí.

My sme na tom taky tak.

Ale asi je to jedno, koľko tých pubertiakov sa premelie životom.

I keď vraj, niektorí sú celkom neškodní, a oní rodičia si zväčša ten efekt pripisujú sebe. Aj mne by sa seba sa tak dobre škrabkalo, ale - nedá sa.

Zádrapka včera boli - klasické riady. Večierka, predĺžená podľa želania našich gymnazistov, ubiehala veselo, až tak, že ich ani netrklo - hlavne slečnu dcéru - že ono to má v dohode aj písmeno b - komplet poctivo spratanú kuchyňu.

A keď došlo na lámanie chleba a zistenie skutkovej podstaty, to vyrastené dieťa inokedy s veľmi vážnymi problémami zo zaspávaním neuveriteľne rýchlo zmizlo do hajan.

Meine nerven!

Sedeli sme na posteli ako dvaja pritvrdlí truhlíci, môj drahý soptil spravodlivým otcovským hnevom a ja som zúfalo vedľa neho čušala ako zmoknutá slepica. V hlave tisíc variácií,kombinácií, rovníc a nerovníc, prečo????

Nic naplat, z naplánovaného romantického večera v náručí bola figa rozmrzelá, a nadôvažok som si v pracovnej pošte našla - neuveriteľná súhra náhod - citát od Marka Ebena o puberťákoch, ktorí jednoducho experimentujú s nemožnosťou svojich rodičov, aby sa raz mohlo experimentovať na nich...

V tej chvíli by to Marek Eben schytal, aj keď ho celkom rada vidím a uznávam.

Keď si človek pripadá ako blb neschopný výchovy, komunikácie, dohody a rešpektu, to je na odpis. Aspoň v tom okamihu.

Ako to krásne okomentuje vždy naša pani doktorka, keď sa bavíme o deťoch: "Tak dlho ich človek piple, aby mal s nimi dobrý vzťah, aby všetko klapalo, dáva sa... a príde puberta a všetko je v keli." K tomu patrí patričný povzdych. Môj i jej.

Nejak sa utešujem, že to prežijeme, lebo to prežili všetci, a počítam roky, koľko ešte to potrvá... a dúfam, že tak, ako ju to skoro chytilo, tak ju to skoro prejde... a dúfam, že dovtedy budeme bez infartku a ostane nám napriek našej trápnosti z jej pohľadu a jej nezodpovednosti z nášho pohľadu dobrý vzťah.

Nuž teda - puberta u nás skúša všelijaké výbušniny, (a je k podiveniu, na čo všetko zle reaguje), ale inak sa máme radi.

Len keď náhodou budete mať voľné víza pre tetu Bertu do nejakej exotickej destinácie bez možnosti návratu, hlásime sa...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kočner a Rusko do väzby nepôjdu, rozhodol súd

Špecializovaný trestný súd v sobotu viac ako osem hodín rozhodoval tom, či budú Kočner a Rusko stíhaní vo väzbe.


Už ste čítali?